Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Tupé pazúry Jastrabov. Zatiaľ

Po dvoch zápasoch baráže o Slovnaft Extraligu je stav viac než prekvapivý. Vari málokto by očakával, že Kežmarok bude po nich prehrávať 0:2. Ako zo zlého sna.

Začiatok vyzeral veľmi nádejne. Dva vsietené góly a radosť na tribúnach či na striedačke sa zmenila na boj. Boj proti Spišskej Novej Vsi. Ich bojovnosť a húževnatosť neraz prevýšila hru Kežmarčanov. A nie len v prvej tretine, ale, žiaľ, až do konca zápasu. Tí skalní, ktorí do centra Spiša prišli, neverili vlastným očiam. Povzbudzovanie do konca zápasu nepomohlo.

Druhý zápas mal niečo podobné s tým prvým. Dobrý úvod do prvej tretiny a tlak „jastrabov“, o čom svedčí aj fakt, že prvá strela z hokejky Spišiakov bola až v 9. minúte. Ale opäť od druhej tretiny nastal zlom. Efektívnejšia hra domácich slávila úspech a neraz všetko hasil Martin Klempa. Nakoniec prišiel trest. V tretej tretine sa pred bránkou úplne sám ocitol domáci obranca, aby jediným gólom v zápase rozhodol.

Sklamanie, prekvapenie, ale aj viera v lepší výsledok. Tieto a ešte aj ďalšie pocity boli zreteľné aj z niekoľkých desiatok kežmarských fanúšikov. Nie len tieto tri emócie trvajú aj naďalej, ale viera vo víťazstvo je najjasnejšia. Ale k nemu bude potrebné viac než len viera. Bude potrebné nechať na ľade srdce, všetko hokejové umenie a všetky svoje sily.

Nám, fanúšikom, už hráči neraz ukázali, že hokej hrať vedia. A určite to ukážu aj v tejto sérii. Napríklad už v piatok  v sobotu, v domácom prostredí. Bude to skvelá príležitosť revanšovať sa za nevydarené zápasy a vrátiť sa späť do série. Podporu budú mať určite a je len na nich, ako sa za ňu odmenia. Ak to bude hrou s hokejovým srdcom, umením a zručnosťou, ktorá bude zavŕšená víťazstvom, bude to tá najlepšia cesta k fanúšikom.

Veríme, že tak ako my, aj oni túžia a chcú zachrániť Extraligu v meste. „Do piči, ideme ďalej! Hlavy hore, kurva!“ bol bojovný výrok jedného z kežmarských útočníkov. Dajme aj my hlavy hore, poďme v piatok spoločne fandiť a ukázať, že Extraliga do Kežmarku patrí.

Fanclub má vstup zdarma, preto veríme, že nás tam bude viac než inokedy. Predsa, je to Spišská Nová Ves. Ukážme, že aj nás Stretneme sa o 16:30 pred zimným štadiónom a verme, že aj s našou pomocou budeme po zápase oslavovať víťazstvo. Dve stratené bitky neznamenajú nič, vojna bude naša!

Autor: Lorant Paugsch, Dávid Šimbera

<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 25. 3. 2009, 13:08 | Prečítané: 1754x | Kategória: Novinky | Napísal: shifty |