Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Rozbieha sa snaha o založenie fanúšikovského klubu

Vo futbalovom svete sa pred niekoľkými rokmi rozbehli zaujímavé iniciatívy. Vzniklo napríklad združenie MyFootballClub, ktoré založilo približne 20 000 fanúšikov zo 70 krajín sveta a odkúpil sa klub Ebbsfleet United momentálne pôsobiaci v piatej najvyššej anglickej súťaži.

Verejnosti je dobre známy aj ďalší prípad: nespokojní fanúšikovia Manchestru United nechceli príchod amerického miliardára Malcolma Glazera a 4 000 z nich založilo vlastný klub FC United of Manchester so základným vkladom 100 000 libier. Na konkurz do nového klubu sa prihlásilo 900 futbalistov, z nich 200 bolo vybraných na skúšku a 17 sa stalo novými hráčmi FC United.

Teraz sa o podobnej iniciatíve uvažuje aj u nás. "Na Slovensku vzniká nápad, projekt, vidina kúpiť, resp. založiť si vlastný futbalový klub, ktorého súčasťou môže byť každý futbalový fanúšik," povedal nám iniciátor myšlienky Peter Mačanga.

"Detailné otázky týkajúce sa tohto klubu a jeho budúcnosti sú však zatiaľ predčasné, pretože najskôr potrebujeme ako zakladatelia projektu vedieť, aký záujem by bol o vytvorenie združenia," informoval P. Mačanga a pokračoval: "Financovanie takýchto klubov prebieha veľmi jednoducho. Všetci majitelia sa raz za rok poskladajú čiastkou v rozmedzí niekoľko desiatok eur. Keďže je majiteľov niekoľko stoviek, dokonca tisícok, tak aj z takejto malej sumy od každého, vznikne celkom slušný finančný základ."

Momentálne je plánovanie ešte len v úvodných fázach a robí sa akýsi prieskum záujmu. Ak bude mať iniciatíva na Slovensku dostatočný ohlas, premení sa na realitu. Uvažovali by ste nad finančnou pomocou pre "vlastný klub" aj vy? Ak áno, ozvite sa organizátorom na mailovú adresu vlastnyklub@gmail.com

zdroj-www.profutbal.sk

šimbo


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 21. 4. 2009, 21:38 | Prečítané: 1036x | Kategória: Novinky | Napísal: oksim |
Komentáre: 2
.:. minko987
super napad,idem dotoho!!!
Odpoveď | 2009-04-22 12:34:58
.:. dalli
By sme mohli zalozit hokejovy klub:-D s nazvom HC Krvave pole Kezmarok
Odpoveď | 2009-04-22 22:56:12
Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.274s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené