Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Po bitku nemuseli ďaleko...

NÁVRATY K 12. KOLU HOKEJOVEJ SLOVNAFT EXTRALIGY KRITICKÝ OKAMIH

Derby zápasy na Slovensku mávajú vždy svojskú atmosféru a náboj. Či hrajú futbalový Slovan s Trnavou, alebo hádzanársky Prešov s Košicami. Hokej taktiež nie je výnimkou. V kraji pod Tatrami sú vybičované zápasy Popradu so svojimi rivalmi z okolia. Posledné dve sezóny sa Popradčania „brúsili“ s Kežmarčanmi a v nedeľu si to rozdali s fanúšikmi zo Spišskej Novej Vsi. V zápase plnom očakávania a emócií nielen na ľade, ale aj v hľadisku, ktoré sa tentoraz naplnilo počtom (4058) zďaleka prevyšujúci „normál“.

V hokeji násilie usporiadatelia, na rozdiel od futbalových štadiónov, vytlačili s minimálnymi prehreškami mimo priestor zimných štadiónov. Čo sa však udialo v nedeľu po záverečnej siréne v Poprade, potvrdzuje, že primitívni ľudia z hľadísk celkom neodišli. Fanúšikovia Spišskej Novej Vsi totiž dostali od domácich tiežfanúšikov nakladačku, po ktorej im zostali na telách aj stehy od chirurgov.

Čo sa stalo? „Po skončení stretnutia odišli popradskí usporiadatelia od nášho sektora preč a nechali nás napospas osudu. Výsledok? Rozbité hlavy a pomliaždeniny viacerých členov nášho fanklubu. Ľudia, ktorí nás mali chrániť odišli a proti presile domácich sme nemali šancu. Polícia neskôr prišla a vášne zmrazila, ale prvotnému konfliktu nemal kto zabrániť.“ Tieto informácie uviedol bývalý predseda spišskonovoveského fanklubu Milan Mucha.

Pri povesti umiernených priaznivcov zo Spiša ťažko očakávať agresívne reakcie voči okoliu. „Za našimi hokejistami a basketbalistami sme precestovali celé Slovensko, ale nikde sme nemali ani len náznak potýčky. Dokonca ani v Kežmarku, s ktorými sme hrali v poslednej sezóne baráž o extraligu. Všade boli pripravení policajti, v Poprade tak nebolo. Nechceme zvaľovať vinu na nikoho, ale z bezpečnostnej stránky nebolo o nás dostatočne postarané od začiatku do konca. Prešli sme celé Slovensko a bitku sme dostali len kúsok od domova. Je to smutné,“ dodal Milan Mucha.

„Vieme, že po zápase padli facky a medzi fanúšikmi boli aj strkanice. Ak by sa stalo niečo vážne, tak si to vezmeme na zodpovednosť. Vieme, čo sa stalo, ale hokej si takýmito udalosťami nepotrebuje robiť reklamu. Polícia vinníkov má. Ak sa ich vina dokáže, budú mať zakázaný vstup na štadión. V budúcnosti urobíme určite všetko pre to, aby sa niečo podobné nezopakovalo,“ zhodnotil situáciu riaditeľ popradského klubu Tibor Turan.

AKÚ UJMU UTRPELI SPIŠSKÍ FANÚŠIKOVIA

* DVE ROZBITÉ HLAVY, ZAŠITÉ PIATIMI A SIEDMIMI STEHMI
* VIACERÉ POMLIAŽDENINY REBIER A HORNÝCH I DOLNÝCH KONČATÍN

AKO ZAREAGOVALI

* PODALI DVE TRESTNÉ OZNÁMENIA
* SŤAŽNOSŤ ADRESOVALI SZĽH


zdrij:www.denniksport.sk


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 13. 10. 2009, 16:24 | Prečítané: 1595x | Kategória: Novinky | Napísal: oksim |
Komentáre: 1
.:. simbo
Pekne napisane ;-)
Odpoveď | 2009-10-13 16:29:21
Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.203s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené