Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Organizačné zmeny v Kežmarskej hokejbalovej lige!!!

V súvislosti s pracovnými povinnosťami hlavného organizátora Kežmarskej hokejbalovej ligy, Ladislava Miškoviča, ktorý sa nemôže pravidelne zúčastňovať na zápasoch ligy, sa od nasledujúceho, t.j. druhého kola, uskutočnia zásadné zmeny v organizácii súťaže.

Ak chceme zachovať regulárnosť súťaže, aby sa hralo pravidelne každý týždeň kompletné kolo, je nutné, aby sa sily pri organizovaní kola rozdelili. Ak teda nebude prítomný niektorý z organizátorov súťaže – Ladislav Miškovič, alebo Pavol Humeník, tak budú mať vždy celé kolo na starosti kapitáni určených mužstiev.


Od druhého kola bude určený vždy iný organizátor celého kola. Bude to vždy jedno z mužstiev z ligy. Organizátor bude mať na starosti zapisovanie štatistických údajov do Zápisu o stretnutí. Pri zapisovaní „svojho“ zápasu ho na tento zápas vystrieda niektorý z mužstva, ktorý má na starosti rozhodovanie. Organizátor má právo určiť za zapisovateľa aj niekoho mimo svojho mužstva, ale musí predovšetkým zabezpečiť riadny chod celého kola. Prvá sankcia za to, že organizátor nezabezpečil riadny chod celého kola je 10 Eur.


Čo sa týka rozhodovania, tak tu sa taktiež uskutoční zmena v nasadzovaní rozhodcov na zápasy. Na celé kolo budú určené vždy dve mužstvá, ktoré budú mať na starosti rozhodovanie celého kola. Mužstvá si môžu zabezpečiť i nestranného rozhodcu.


Týmto krokom sa nebudú do tabuľky odpočítavať body za neodpískanie. Keby však, niektoré mužstvo odignorovalo rozhodovanie, že nebude pískať, tak dotyčné mužstvo zaplatí prvú pokutu 10 Euro. Ak by sa to opakovalo, tak pre konkrétne mužstvo bude tvrdší postih.

Tieto zmeny boli odsúhlasené členmi vedenia súťaže – Pavlom Humeníkom, Marcelom Jakubčom, Jozefom Vaškom.
Organizátorom najbližšieho kola (17. 10.) je určené mužstvo HC Sokol Matrix Kežmarok. O rozhodovanie tohto kola sa postarajú mužstvá Tornádo Kežmarok a Angels Huncovce. Nebude sa presne určovať, ktoré mužstvo z týchto dvoch, má rozhodovať ktorý zápas. Je to dohoda na nich dvoch. Isté je iba to, že nebudú rozhodovať svoj zápas.

zdroj:www,khbl.net


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 15. 10. 2009, 14:47 | Prečítané: 778x | Kategória: Novinky | Napísal: shifty |
Komentáre: 0

Zatiaľ žiaden príspevok, napíš a budeš prvý/á :D

Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.214s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené