Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

SkiPark MHK Kežmarok - HC 07 Detva 4:1

Gólostroj domácich „Jastrabov“ v úvode zápasu rozhodol: SkiPark MHK Kežmarok - HC 07 Detva 4:1


Ten, kto prišiel o pár minút neskôr, nestihol rýchly úvodný gól domácich. Svitana efektne zazvonil na horný roh bránky a vymietol pavučinu Trebuľovej bránky. O pár minút mali domáci výhodu presilovej hry, ale so šancami Rusnáka, Slanináka, Žembu a Svitanu si hosťujúci brankár poradil. Hostia pohrozili až v polovici prvej tretiny, ale Čársky ani Srnka nevyrovnali. Do šance sa dostal aj Babkovič, pohotový Melicherčík chytil takmer istý gól. V presilovke hostí sa domáci častejšie dostávali z pásma, ich chybnú rozohrávku využil Slaninák, našiel priestor medzi betónami a v oslabení zvýšil na 2:0. V 15. minúte sa skóre opäť menilo, keď Svitana takmer z identickej pozície prekonal Trebuľu. Hostia skórovali v závere tretiny zásluhou Čankyho, ktorý doklepol do bránky Pohorelcovu strieľanú nahrávku.

Tlak domácich pokračoval aj v druhej tretine. Ako prvý pohrozil Klein, zoči-voči brankárovi však neskóroval. Za hostí odpovedal Oravec, rovnako ako domáci, skóre nezmenil. Gólu sa domáci dočkali v 27. minúte. Slaninák nabil na modrej Rusnákovi a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Následne nastali pre domácich krušné chvíle. Počas troch oslabení sa vyznamenala najmä obrana a brankár Melicherčík, keď zneškodnili šance Srnku, Špilu, Malčeka či Čtvrtníčka. Hostia dvíhali ruky aj pri pokuse Rapčana, ten však trafil iba domáceho gólmana. Rovnako skončil aj tečovaný puk Ľuptáka a Špilu a keď sa v závere do čierneho netrafili ani Kežmarčania Svitana s Marcinkom, stav sa už nemenil.

Atraktívnou hrou sa prezentovali hráči oboch mužstiev aj v záverečnej časti hry. Šance boli na oboch stranách, vynikli predovšetkým brankári. Melicherčíka vyskúšal Čanky, neskôr i Oravec, na druhej strane nepochodil ani domáci Jaseňák. Hostia z Detvy opäť zatlačili počas presilovej hry, Lehocký mieril vedľa a Lesko len do brankára. Hosťujúci Šufliarsky skúsil tvrdú strelu od modrej, neskóroval však ani on. V závere prebrali taktovku zápasu domáci. Na Trebuľu sa rútil Slaninák so Schneiderom, tomu sa však v poslednej chvíli zošmykol puk z hokejky. Prvý menovaný mal ešte jednu výraznú šancu, baseballovým spôsobom už stav nezvýšil. Nepodobnili ho aj Teplický s Bachledom, ale hosťujúci gólman výborným výkonom v závere už nedovolil Jastrabom skórovať. Kežmarčania vyhrali 4:1 a pokračujú v domácich výborných výkonoch.

Jerguš Bača, tréner SkiPark MHK Kežmarok:
Chceli sme súperovi odplatiť prehru, kde sme začali veľmi dobre. Hostia však hrajú veľmi dobrý hokej, majú vysokých a silných hokejistov, čo sa prejavuje aj na hre. V prvej tretine sme nepremenili viacero šancí, napriek tomu sme vyhrávali 3:0. Súper zmenil hru, začal nás aktívne napádať, na čo sme zareagovali trochu neskôr. Dôležité bolo, že sme sa ubránili trom presilovým hrám hostí v druhej tretine. V závere sme mali ďalšie šance, ktoré sme, žiaľ, nepremenili. S víťazstvom sme spokojní a myslím si, že aj divák si prišiel na svoje. Najbližšie nás čaká Trnava, chceme hrať pozorne vzadu, ale nesmieme poľaviť ani v útoku, v ktorom máme trochu problémy, predovšetkým s premieňaním šancí.

Milan Čanky, tréner HC 07 Detva:
Domáci boli lepší vo všetkých činnostiach, najmä v herných činnostiach 1 na 1 a v strednom pásme boli taktiež rýchlejší. Premenili šance už v úvode stretnutia a teda prvá tretina rozhodla o výsledku zápasu.


Góly a asistencie: 1:0 Svitana (Bednár, Kramár), 2:0 Slaninák v oslabení, 3:0 Svitana (Bača), 3:1 Čanky (Pohorelec), 4:1 Rusnák v presilovke (Slaninák, Marcinko)

Vylúčení: 7/8

Využitia: 1/0

Oslabenia: 1/0 Divákov: 480

Rozhodcovia: Babeliak, Neuzer, Poracký

SkiPark MHK Kežmarok: Rusnák, Gavalier, Bača, Dubaj, Kramár, Polaček, Vencel - Marcinko, Slaninák, Schneider, Kopkáš, Teplický, Jaseňák, Bachleda, Klein, Ficko, Svitana, Žemba, Bednár.

HC 07 Detva: Trebuľa - Gažúr, Lehocký, Šufliarsky, Škamla, Špila, Stanislav Srnka - Čársky, Branislav Srnka, Čtvrtníček, Ľupták, Lesko, Babkovič, Čanky, Cútt, Pohorelec, Rapčan, Malček, Oravec.Foto: Lorant Paugsch, webhokej24.sk

Zdroj: webhokej24.sk


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 24. 10. 2009, 17:04 | Prečítané: 896x | Kategória: Novinky | Napísal: shifty |
Komentáre: 0

Zatiaľ žiaden príspevok, napíš a budeš prvý/á :D

Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.25s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené