Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Medzi ocenenými i kežmarský primátor Ing, Igor Šajtlava!!!

Slovenský hokej oslávil 80 rokov!!!

BRATISLAVA – Dátum 29. december 1929 sa navždy zapísal do dejín ľadového hokeja na Slovensku. V tento deň sa nadšenci z piatich športových klubov - ŠK Slávia Banská Bystrica, Ski klub Bratislava,ČsŠK Košice, ŠK Vysoké Tatry a ŠK Žilina rozhodli založiť „Slovenskú župu hockeyovú Československého sväzu kanadského hockeya". Pri príležitosti osláv vzniku slovenského hokeja pripravil Slovenský zväz ľadového hokeja na 15. decembra 2009 niekoľko sprievodných akcií - počnúc slávnostným oceňovaním osobností slovenského hokeja, medzištátnym zápasom Slovensko - Česko (v rámci ktoré sa uskutoční krst knihy „80. rokov slovenského hokeja“), až po slávnostnú recepciu. Medzi ďalšie akcie, ktoré spadajú do osláv 80. výročia vzniku organizovaného ľadového hokeja na Slovensku budú patriť aj prípravné zápasy slovenských, bieloruských a švajčiarskych hokejových reprezentácií v Košiciach a Spišskej Novej Vsi.

„Slovenský hokej na prelome milénia dozrel, výkonmi a kvalitou si vybojoval miesto na svetovom výslní. Máme za sebou bohatú 80-ročnú históriu i tradíciu a tú si chceme dôstojne pripomenúť," povedal generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček.

Slovenský hokej teda oslavuje 80. rokov od svojho vzniku a hokejová osobnosť Žigmund Pálffy sa vracia do slovenskej reprezentácie. To sú dva najväčšie ťaháky nasledujúcich dní pre fanúšikov hokeja pod Tatrami.

„Pre nás to budú posledné zápasové previerky pred zimnými olympijskými hrami vo Vancouveri. Chceme dať preto v Košiciach a Spišskej Novej Vsi priestor hráčom, ktorí prichádzajú do úvahy pre olympijskú nomináciu. Z výberu, ktorý budeme mať k dispozícii na najbližšiu akciu by mohlo vzísť až okolo štrnásť hráčov pre Vancouver," povedal reprezentačný tréner Ján Filc.

Samotný slávnostný ceremoniál v hoteli Double Tree by Hilton sa niesol v priateľskej atmosfére. Všetci ocenení si prevzali z rúk prezidenta SZĽH Juraja Širokého a generálneho sekretára SZĽH Igora Nemečka "Zlatý odznak SZĽH" a čestnú plaketu.

Zoznam ocenených v rámci osláv 80. výročia slovenského hokeja:
Ivan Frühwald, Ján Hegyi, Ján Holko, Ondrej Snopko, Jaroslav Starší,Július Černický, Karol Fako, Kazimír Ferienčík, Ľudovít Francl, Jozef Golonka, František Gregor, Bretislav Guryča, Július Haas,František Chmelár, Milan Kužela, Vladimír Lukscheider, Pavol Macko, Ján Mitošinka, Václav Nedomanský, Ján Starší, František Štamberský, Vladimír Šťastný, Jozef Taraba, Ľudovít Venutti, Jaroslav Walter,Marián Znak, Peter Brtáň, Igor Šajtlava, Juraj Bakoš, Jozef Bodocký, Bedřich Brunclík, Slavomír Caban, Rudolf Lauff st., Igor Liba, Vincent Lukáč, JánSelvek, Pavol Svitana, Ján Šterbák, František Mrukvia, Ján Faith, František Martinko, Milan Skokan, Július Šupler...

                                                             zdroj : www.sportoveobjekty.eu


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 18. 12. 2009, 12:51 | Prečítané: 1300x | Kategória: Novinky | Napísal: simbo |
Komentáre: 0

Zatiaľ žiaden príspevok, napíš a budeš prvý/á :D

Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.361s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené