Premiéra Ihnačákovi nevyšla: Kežmarok prehral s Breznom!!!

SkiPark MHK Kežmarok - HK Brezno 3:5 (1:0, 2:4, 0:1)

SkiPark MHK Kežmarok - HK Brezno 3:5

(1:0, 2:4, 0:1)

Góly: 4. Bača, 25. Vastuško, 35. Kopkáš - 27. Šimčík, 29., 31. Sýkora, 40. Biro, 49. Češík.

Rozhodovali: Jakubec - Farkaš, Hanko, vylúčení: 4:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 315 divákov

Pred zápasom sa udiali nečakané zmeny u domácich. Na trénerskej lavičke nahradil Jerguša Baču staronový tréner Kežmarku Miroslav Ihnačák. Ten si musel vystačiť len s domácimi hráčmi, tréner hostí mal k dispozícii hneď niekoľkých stabilných hráčov z Banskej Bystrice. Úvod zápasu však patril domácim, ktorí už v 4. minúte po peknej akcii otvorili skóre zásluhou Baču. Postupom času hostia začali viac kombinovať, najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal Sýkora, po ktorého strele zazvonila tyčka Glevaňákovej bránky. Podobná príležitosť sa naskytla aj Ondruškovi, tentoraz trafil len brankára.

Začiatok druhého dejstva mal podobný priebeh. Hostia mali gól na hokejkách, ale v 25. minúte presilovku využil Vastuško a zvýšil na 2:0 pre domácich. Druhý gól naštartoval hostí z Brezna. O dve minúty neskôr Šimčík využil chybu obrany a znížil. V tej istej minúte sa na Glevaňáka rútili Babic s Piperekom, neuspeli, ale vyrovnať už o minútu sa podarilo Tomášovi Sýkorovi. Dokonalý obrat v zápase zavŕšil Ján Sýkora, ktorý pred bránkou šikovne tečoval Bambúchovu strelu. Šťastie skúšal aj Češík, trafil len betón domáceho gólmana. Kežmarčania sa dostali k slovu predovšetkým počas presilovky. Výhodu o dvoch hráčov zúžitkoval Kopkáš, keď prepasíroval puk za bránkovú čiaru. To však nebolo všetko, 60 sekúnd pred koncom namieril Biro a vymietol pravý horný roh domácej bránky.

Tretia tretina veľa vzruchu nepriniesla. Hostia prevyšovali domácich, ktorí si museli dávať pozor predovšetkým na prvú formáciu a ich posily z Banskej Bystrice. Češík si v 49. minúte najprv len skúšal mušku, aby už o pár sekúnd zvýšil na 5:3. Až tento gól naštartoval domácich, ktorí ešte chceli urobiť čo-to so zápasom. Schneider dorážal strelu Romana Gavaliera, Vastuško strelu Baču, ale ani jednému sa nepodarilo skórovať. O to sa pokúšali aj Babic s Ondruškom, ani im sa však nepodarilo dosiahnuť gól. Hostia zvíťazili 5:3 a prekazili tým premiéru nového trénera pod Tatrami.

Tomáš Bartečko, asistent trénera Kežmarku:

Naši hráči dnes odovzdali maximum, aj čo sa týka bojovnosti či nasadenia. Nemôžeme im nič vytýkať, pretože hostia boli výrazne posilnený o stabilných hráčov Banskej Bystrice, na rozdiel od nás, keď sme hrali výlučne s našim kádrom. Zranili sa nám aj Slaninák, ktorý je lídrom tohto mužstva, v poslednej tretine aj Marcinko, zranený je aj brankár Klempa. Do konca sezóny budeme musieť vydržať, keďže aj v Poprade nastali isté zmeny. Stále chceme hrať v play-off, aj keď to bude ťažké, vzhľadom na vzniknutú situáciu. Zmena hlavného trénera nás prekvapila, no hráči aj ja musíme pracovať naďalej, pretože aj toto je súčasťou trénerského života.

Ladislav Gero, tréner HK Brezno:

Podarilo sa nám vyhrať v zápase, ktorý sa hral od samého začiatku do konca vo vysokom tempe. Mali sme pár hráčov, ktorí nám pomohli, nakoľko mala Banská Bystrica voľno. Myslím, že sme mali prevahu celý zápas, ale  v prvej tretine nám ušli domáci a inkasovali sme, v druhej tretine sme dostali gól z presilovej hry na 2:0 pre domácich a veru to už vyzeralo s nami všelijako. Do zápasu sme sa aj my dostali gólom z presilovky a otočili sme vývoj zápasu. Boli sme lepší celý zápas a zaslúžene sme vyhrali. Chlapci z Bystrice skutočne pomohli, zabrali a okrem jedného gólu sa podelili o všetky naše ďalšie.

Autor: Lorant Paugsch

Zdroj: webhokej24.sk

<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 8. 1. 2010, 23:41 | Prečítané: 952x | Kategória: Novinky | Napísal: simbo |