Spišské derby začalo na oboch stranách aktívne

HK Poprad - HK Noves okná Spišská N. Ves 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

HK Poprad - HK Noves okná Spišská N. Ves 6:2

(2:0, 3:1, 1:1)

Góly: 10. Škovira, 19. Šechný, 26. Faith, 31. Kroták, 39. Kledrowetz, 42. Šechný - 34. Macejka, 52. Vartovník. Rozhodovali: Orzság - Smrek, Tornay, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, striedanie: 31. Štefl za Polca, 2100 divákov.

HK Poprad: Šimonovič – Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, M. Žemba, M. Segľa, Kramár – Škovira, Klouda, Buc – Faith, Šechný, Kroták – P. Segľa, Rataj, Haščák – V. Žemba, Svitana, Lapšanský.

HK Spišská N. Ves: Polc – Ďaloga, Harabin, Gurčík, Školiak, Petruk, Borovský, Mrena, Hančák – Pavličko, Jurík, Smotrila – Vartovník, Macejka, Holečko – Lemešáni, Heizer, Prokop – Leskovjanský, Hübler, Farkašovský.

Spišské derby začalo na oboch stranách aktívne a po príležitosti domácich sa v 6. minúte dostal do dobrej príležitosti Leskovjanský, no netrafil Šimonovičovu bránu. V 10. minúte už Popradčania dvíhali ruky nad hlavy po presnej strele Škoviru, ktorý napriahol od modrej čiary. Podtatranci sa dostávali postupne do tempa, ale hosťujúci gólman držal svojich spoluhráčov nad vodou. Počas presilovej hry Spišiakov zvýšil minútu pred koncom prvej tretiny Šechný na 2:0. V 6. minúte druhého dejstva napálil konštrukciu Polcovej brány Haščák, keď pred ním nepochodil Pavol Segľa. Ešte v tej istej minúte nariadil hlavný rozhodca trestné strieľanie za podrazenie jedného z domácich hráčov. Puku sa ujal Juraj Faith, nová posila "kamzíkov", a nekrompisne zvýšil na rozdiel troch gólov. Hostia pridali smerom dopredu, no stroskotávali na pozornom Šimonovičovi. Nahodený puk Faithom z 31. minúty sa dostal na útočnej modrej ku kapitánovi Krotákovi a ten vyhnal z brány Polca - 4:0. Spišiaci sa dočkali až v 34. minúte, keď počas presilovej hry skóroval Macejka a znížil na 1:4. O päť minút sa stav opäť menil, na 5:1 zvýšil obranca a ďalší bývalý Košičan Kledrowetz, ktorý obstrelil Štefla. V úvode tretej časti hrali domáci presilovku piatich proti trom, ktorú nevyužili, no následnú (10 sekundovú) piatich proti štyrom už áno. Autorom gólu bol Šechný, ktorý vsietil svoj druhý gól v zápase. Hostia pritlačili, ale skvele chytajúceho Šimonoviča nedokázali miestami prekonať ani na štyrikrát. Ten napokon kapituloval v 52. minúte po individuálnej akcii Vartovníka. Popradčania kontrolovali priebeh zápasu do samého záveru a zaslúžene si pripísali tri body do tabuľky.

Július Pénzeš, tréner Popradu: "Bol to zaujímavý zápas a skóre nevystihuje celkom jeho priebeh. Rozhodli skúsenosti našich hráčov a dobrý výkon brankára Šimonoviča. Som rád, že sa presadili aj naše nové posily."

Ján Faith, tréner Spišskej N. Vsi: "Výsledok je priaznivý pre domácich. Niekedy však bola hra vyrovnaná a mali sme aj viacero šancí. Rozhodla skúsenosť domácich hráčov, ktorí trestali takmer každú našu chybu."

<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 21. 1. 2010, 21:30 | Prečítané: 897x | Kategória: Novinky | Napísal: simbo |