Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

HBTF 2010 !!!

výsledky + vyhodnotenie

Piate pokračovanie Hokejbalového turnaja fanklubov je na konci. Mená víťazov sú známe a ich zoznam je mimoriadne bohatý. Nie preto, že víťazný tím má príliš širokú súpisku, dôvod je celkom iný. Víťazom takéhoto podujatia sú vlastne všetci zúčastnení. Turnaj s doteraz rekordnou účasťou tímov znova priniesol priateľskú atmosféru a hodnotné športové výkony.

Akcia sa opäť vydarila a potvrdila svoje opodstatnenie. Mienka verejnosti o slovenských športových fanúšikoch, či už futbalových alebo hokejových, nie je práve ideálna. Hokejbalový turnaj hokejových fanklubov, známy aj ako Memoriál Ľuboša Gregora, však každoročne ukazuje inú skutočnosť. Hokejoví priaznivci si rozhodne zatratenie nezaslúžia, skôr naopak. Fanúšikovia sú takisto ľudia, ktorí dokážu bojovať férovo a vedia medzi sebou slušne, ba až priateľsky komunikovať. Hokejbalový turnaj napísal v Nitre svoju piatu kapitolu. Tretí raz niesol turnaj pomenovanie Memoriál Ľuboša Gregora, na počesť jedného z hlavných tvorcov tohto spoločného podujatia, ktorý tragicky zahynul začiatkom roka 2008. Turnaja sa tento rok zúčastnilo až 11 tímov, ktoré boli rozdelené do päťčlennej a šesťčlennej skupiny. Tímy na piatych miestach sa stretli v boji o celkovú 9.priečku, prvé štyri celky klasickým spôsobom vytvorili štvrťfinálové dvojice. Pre vyšší počet zápasov chýbalo stretnutie hviezd a hralo sa iba 2X10 minút čistého času. Z celkového prvenstva sa tešil Slovan Bratislava, ktorý v krásnom finálovom zápase ešte minútu pred koncom prehrával s Popradom 0:1, no najprv stihol vyrovnať, aby 20 sekúnd pred koncom normálneho hracieho času strelil rozhodujúci gól turnaja. Športové výkony viacerých tímov boli mimoriadne hodnotné a posledné zápasy turnaja ponúkli skutočnú hokejbalovú kvalitu.   Z extraligových tímov chýbali zástupcovia Banskej Bystrice, SR 20 a Dukly Trenčín. Nahradili ich však fanúšikovia Piešťan, Spišskej Novej Vsi a Kežmarku. Počas troch dní a dvoch nocí (!) si fanúšikovia zo všetkých kútov  Slovenska prišli na svoje. A to nielen na ihrisku, ale určite aj pri množstve spoločných posedení. Na tomto turnaji možno dvojnásobne platí, že nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Pred MS 2011, kde slovenskí fanúšikova plánujú vytvorenie obrovského spoločného kotla, to bol vôbec posledný turnaj fanklubov. Ten však bude mať svoje pokračovanie aj o rok. Záujem o organizovanie šiesteho ročníka prejavili Bratislavčania, Skaličania či Košičania.

Hlasy:

Roman Nemec (kapitán Slovana)

„Keď vyhráte posledný zápas turnaja spôsobom, že v poslednej minúte obrátite nepriaznivý priebeh zápasu, ťažko hľadať slová. Ukázali sme silu kolektívu a určite sme mali aj kus šťastia, lebo Poprad bol veľmi dobrý súper. Samotný turnaj bol znova na vysokej organizačnej úrovni a hral sa v priateľskej atmosfére, hoci zranenia nechýbali. Tie sú však súčasťou hokejbalu. Zápasy boli výborné, každým rokom je to lepšie. Je to náš druhý triumf v rade, budúci rok možno bude turnaj v Bratislave a určite by bolo pekné, keby doma pridáme tretie prvenstvo.“

Peter Uličný (kapitán Popradu)

„Čo k tomu povedať? Prehrať finále dvoma gólmi v poslednej minúte je dosť.... Ale nevadí, sme kolektív, prišli sme sa zabaviť, a to sa nám podarilo v plnej miere. Herne sa zlepšujeme, minulý rok sme boli tretí, teraz druhí, pričom od prvého miesta nás delilo 60 sekúnd. V poslednej minúte ale môže prehrať každý, je to napokon šport. Stať sa to môže Barcelone, Popradu, každému. Keď do Popradu príde CSKA Moskva, tiež prehrá v záverečnej minúte. Dúfam, že to o rok vyhráme, lebo po treťom a druhom mieste mi to inak nevychádza. Tento turnaj je však výborné podujatie a myslím si, že je to aj výzva pre futbalových fanúšikov, aby sa zabávali podobne ako my.  Vyhrala zábava a šport, nálada bola super.“

Juraj Miklovič (predseda fanklubu Nitry)

„ V Nitre sme turnaj organizovali už tretí raz. Každý jeden fanklub má dvere otvorené, tento rok sa vôbec prvý raz zúčastnili chalani z Piešťan. Trochu nás mrzí tretie miesto, lebo aj kvôli rodičom Ľuba Gregora sme chceli po ročnej pauze vyhrať. Ale lepšie je zakončiť turnaj výhrou, ako prehrať vo finále. Paradoxne, my sme na tomto turnaji ešte ani raz neprehrali so Slovanom, pričom ten je už druhý rok prvý a my sme hrali „len“ o tretie miesto. Hlavná myšlienka turnaja, teda zblíženie fanklubov a vzájomné spoznanie sa, bola opäť naplnená. Motívom je takisto spojenie fanklubov pred domácimi MS, kde bude vytvorený jeden spoločný kotol pre slovenskú reprezentáciu. Jedna vec sú vulgarizmy a prekrikovanie na štadióne, ale na tomto turnaji ide o čosi úplne iné. Keď môžu fanúšikovia českých či poľských klubov v lete spolu stanovať a opekať, nevidím dôvod, prečo by sme sa na Slovensku nemohli stretnúť v priateľskom duchu.“

Ľubomír Kopka: (predseda fanklubu Martina)

„Tento rok sa hralo v extrémnych podmienkach, všetka česť zúčastneným, že to v takom teple zvládli. Už teraz sa teším na ďalší rok, a to hovorí samé za seba. Výborné podujatie s dobrým hokejbalom bolo opäť úspešne realizované. Čo sa týka našich výkonov, trochu nás premohlo teplo, v závere nám odišli sily, kvôli dovolenke nám chýbalo šesť hráčov a ako som spomínal, v závere sme fyzicky nestačili. “

Celkové poradie 2010:

1. Bratislava

2. Poprad

3. Nitra

Najlepší brankár: Štefaniak Tomáš (Kežmarok)

Najlepší obranca: Martiška Peter (Nitra)

Najlepší útočník: Hojstrič Michal (Martin)

Najlepší strelec: Martečík Michal (Martin)

Najrýchlejší hráč: Surový Roman (Zvolen)

<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 18. 7. 2010, 20:46 | Prečítané: 1303x | Kategória: Hokejbal | Napísal: simbo |