Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

KHL v Poprade nebude !!!

Reakcia HC Lev na stanovisko Výboru riaditeľov KHL !!!

Fanúšikovia v Poprade napokon zápasy Kontinentálnej hokejovej ligy v budúcej sezóne neuvidia. Aj napriek pôvodnému súhlasu vedenia súťaže so štartom HC Lev v lige, najvyšší orgán Výbor riaditeľov KHL účasť spomenutého klubu napokon neschválil. Práve tento inštitút mal dať definitívu zaradeniu HK Lev do súťaže. Rozhodnutie padlo na stredajšom zasadnutí a o jeho výsledkoch informovala internetová stránka KHL.

Dôvodom zamietnutia vstupu sú podľa názoru najvyššieho vedenia KHL nezrovnalosti a prieťahy zo strany Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktorý doteraz definitívne nerozhodol o konaní zápasov ligy na území Slovenska. "Po prijatí predbežného riešenia o zaradení HK Lev medzi účastníkov KHL sme spoločne s Ruskou hokejovou federáciou pracovali na dotiahnutí právnych formalít ohľadom organizácie zápasov na Slovensku. SZĽH sme oficiálne poslali všetky príslušné žiadosti, konzultovali sme to spolu s predstaviteľmi Medzinárodnej hokejovej federácie. Po vyše týždni rozhovorov KHL sme nedostali definitívne stanovisko od SZĽH o účasti HC Lev v šampionáte a odohraní zápasov v meste Poprad. SZĽH predložila podmienky, ktoré boli neopodstatnené a blokujúce vzájomne prijateľné riešenie, a najmä vyžadovali, aby klub bol členom Ruskej hokejovej federácie,“ píše sa v stanovisku Výboru riaditeľov KHL, podľa ktorého nebolo možné naďalej zotrvať v neistote ohľadom počtu tímov v budúcom ročníku.

Projekt HC Lev sa pôvodne pripravoval pre Hradec Králové. Keďže Český zväz ľadového hokeja zápasy KHL na svojom teritóriu neschválil, manažment klubu začal pracovať na alternatíve s Popradom. Pred necelými dvoma týždňami účasť HC Lev schválilo vedenie súťaže a manažment klubu začal doťahovať detaily prijatia a svojho pôsobenia na Slovensku. Získal súhlas riadiaceho orgánu slovenskej hokejovej extraligy Pro-Hokeja, výkonný výbor však nedal definitívne potvrdenie a rozhodol, že ho schváli až po splnení všetkých podmienok vrátane členstva klubu v ruskej federácii na svojom zasadnutí 18. augusta.

Klub HC Lev sa už pripravoval na novú sezónu. Pod vedením trénerov Radima Rulíka a Miloslava Hořavu sa začal v pondelok tréningový kemp, na ktorom sa zúčastňovalo 22 hráčov. Dominovali predovšetkým Slováci, zo známejších mien Róbert Petrovický či Radoslav Suchý. Vedenie klubu v stredu podvečer ešte rozposlalo médiám program prípravných zápasov pred novou sezónou, následne však prišlo zamietavé stanovisko Výboru riaditeľov KHL.

Reakcia HC Lev:

"Veľmi sme sa snažili o to, aby fanúšikovia v Českej republike a na Slovensku videli atraktívne zápasy KHL s hokejovými hviezdami a skvelými českými a slovenskými hráčmi. Boli sme blízko jedinečnej športovej príležitosti. Pri tak veľkom projekte rozhoduje množstvo okolností, nie iba čisto športových. Naše úsilie neľutujeme, dnešné rozhodnutie berieme ‘športovo’.
Sme presvedčení, že účasť ‘československého’ klubu v tak prestížnej súťaži mohla byť veľkým prínosom a prestížou pre český a slovenský hokej. KHL by prebudila ďalší záujem tunajších fanúšikov o hokej, bola by motiváciou pre mládež a bezo sporu by zvýšila renomé Českej republiky a Slovenska nielen na športovom poli.
Konečné rozhodnutie negatívne ovplyvnil váhavý postoj Slovenského hokejového zväzu. Klub plnil všetky podmienky, ktoré mu boli postupne uložené, prišla však taká, ktorú už nebolo v našich silách splniť. V ďalších záležitostiach odkazujeme na znenie oficiálneho stanoviska KHL.
Za celý prípravný tím projektu ‘HC Lev v KHL‘ ďakujeme za obrovskú podporu fanúšikom, hráčom, ktorí pred niekoľkými dňami začali tréningový kemp, všetkým, ktorí projektu pomáhali a spolupodieľali sa na ňom, aj za záujem médií. Najväčšia vďaka za náklonnosť, sympatie a predovšetkým veľkú pomoc v rámci celého športového projektu vyjadrujeme vedenie KHL, menovite prezidentovi KHL pánu A. Medvedevovi.“


Zdeněk Šesták, mediálny zástupca klubu HC Lev


zdroj : www.hokej.sk


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 28. 7. 2010, 21:05 | Prečítané: 932x | Kategória: Novinky | Napísal: simbo |
Komentáre: 1
.:. simbo
Čo k tomu povedať,to sa ani napísať neda |-/ SCenzurované slovoená Bratislava !!!!!
Odpoveď | 2010-07-28 21:20:54
Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.203s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené