Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Žilinskí vlci nestačili na jastrabov spod Tatier !

V 4.kole extraligy Kežmarok vybojoval ďalšie víťazstvo, tentokrát sme si body doniesli zo Žiliny vďaka výsledku 3:6. Naši chlapci opäť ukázali , že vedia dávať góly a dali ich zatiaľ najviac spomedzi všetkých extraligových tímov!

V poradí už štvrté kolo našej najvyššej hokejovej súťaže sa nováčik spod Tatier predstavil na pôde dovtedy neporaziteľnej Žiliny. Ako býva zvykom aj tam mal Kežmarok zastúpenie svojich fanúšikov. Z Kežmarku sme odchádzali niečo pred 13 hodinou a v Žiline sme boli zhruba hodinku pred začatím zápasu. Pred zimným štadiónom sme sa stretli s členmi žilinského fanklubu, s ktorými sme sa neskôr stretli aj cez prestávky. Po vstupe na zimný štadión sme sa usadili na svoje miesta (ako zvyčajne v blízkosti našich chalanov) a už len netrpezlivo čakali na začiatok zápasu.

Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim, keď neraz pekne zakombinovali a gólman Ottosson sa mal čo obracať, aby zabránil úvodnému gólu a vedeniu Kežmarčanov. Domáci hrali veľmi nedisciplinovane , čo sa odrazilo hlavne v prvej desaťminútovke zápasu, kedy mali Kežmarčania až trikrát výhodu presilovej hry, no ani jednu nedokázali využiť. Tesne po skončení jednej z presiloviek v 11. minúte po peknej strele Martina Slováka sa hostia ujali vedenia. Po inkasovanom góle začali Žilinčania hrať aktívnejšie, čo prinieslo vytúženú odmenu v 20. minúte, v podobe vyrovnávajúceho gólu v presilovej hre z hokejky Jánoša. V prvej tretine sa stav už nemenil, aj napriek neprestajnému tlaku hostí, no domáci gólman Ottosson podržal a viac gólov za svoj chrbát do konca prvej tretiny nepustil.

V druhej tretine mali opäť viac šancí zo začiatku hostia, no pekné protiútoky sa im nepodarilo ozdobiť gólom. V druhej tretine oba celky hrali útočný hokej, načo svojou nedisciplinovanosťou opäť doplácali najmä domáci, keď v 25. minúte tesne po príchode vylúčeného Kudrnu zvyšoval skóre Pavličko. Tak sa Kežmarčania znova ujali vedenia. Radosť im však pokazili domáci o 8. minút neskôr, keď po peknej akcii, na konci ktorej bol opäť Jánoš, ktorý vsietil vyrovnávajúci gól a tak Žilinu dostal opäť do zápasu. V druhej tretine mali množstvo príležitostí ako hostia, tak aj domáci, no na jednej strane Klempa v bránke čaroval, na druhej s Ottossonom hrali aj žrďky jeho bránky, tak stav po druhej tretine vyrovnaný 2:2.

Tretia tretina začala veľmi z ostra, oba celky chceli nakloniť misky váh vo svoj prospech. V 43. minúte mal ideálnu príležitosť kapitán domácich Kontšek, no nevyužil ju a tak vlci pykali, keď z rýchleho protiútoku po strele Franka sa Kežmarok opäť ujal vedenia. Zdalo sa, že zápas sa rozhodol, no po veľkej chybe v obrane hostí Sikorčin ešte dokázal vyrovnať a Žilinčanom tak vrátil možnosť na úspech. Vlci mohli rozhodnúť, keď mali možnosť presilovej hry, ktorú však nevyužili, dokonca zabudli na z trestnej lavice vracajúceho sa Slanináka, ktorý dostal hostí opäť do vedenia. Tak mal k trom bodom bližšie znova tím spod Tatier. Desať minút pred koncom mali hostia znovu možnosť skórovať, a to v početnej výhode, no nepodarilo sa im to, nakoniec až po príchode vylúčeného Lišku, keď Palovčík vymietol šibenicu Ottossonovej bránky. Takto vyhrávali Kežmarčania po prvýkrát v zápase dvojgólovým rozdielom. V závere sa ešte domáci snažili o vsietenie kontaktného gólu, dokonca po vylúčení Fábryho mali možnosť početnej výhody o jedného hráča a v hre power play dokonca o dvoch, avšak Martin Drotár v 59. minúte vypichol puk a skóroval do opustenej žilinskej bránky, a tak spečatil druhé víťazstvo Kežmarku, tento raz na pôde Žiliny. Po konečnej siréne vypukli naše oslavy naplno a na žilinskom štadióne sa objavilo aj naše obľúbené ...FOREVER KEŽMAROK...!!!! Čo mi nedá nespomenúť, sú domáci fanúšikovia, ktorí hnali svojich dopredu a dokonca sa ozvala aj celkom podarená prekrikovačka medzi nimi v znení ?Žilina ? Kežmarok? začo im patrí naše poďakovanie. Čo by som ešte chcela spomenúť je hlavne veľké ĎAKUJEM našim chalanom, ktorí po skončení upriamili pozornosť na dvoch osamotených fanúšikov Kežmarku a zdvihnutím svojich hokejok s úsmevom na tvári nás pozdravili, taký pocit by som priala každému fanúšikovi.

SUMÁRNE ŠTATISTIKY
TRET. GÓLY STRELY ZÁSAHY VYLÚČENIA TREST.MIN PRESIL. OSLAB.
1 1 : 1 11 : 7 6 : 10 0 : 2 0 : 4 1 : 0 0 : 0
2 1 : 1 11 : 14 13 : 10 5 : 3 10 : 6 1 : 0 0 : 0
3 1 : 4 13 : 11 7 : 12 2 : 2 4 : 4 0 : 0 0 : 1
Spolu 3 : 6 35 : 32 26 : 32 9 : 7 18 : 14 2 : 0 0 : 1

GÓLY
TRET. ČAS TEAM STAV STRELEC (ASISTENCIE)
110:23SKI0:117 Martin Slovák (21 Martin Drotár, 24 Richard Šechný)
119:17ZIL1:138 Branislav Jánoš (22 Peter Mikuš, 91 Peter Sivák)pres/2
224:06SKI1:214 Slavomír Pavličko (33 Pavol Segľa)
232:11ZIL2:238 Branislav Jánoš (20 Róbert Krajči)pres/1
342:13SKI2:315 Martin Frank (23 Peter Gajdoš)
342:37ZIL3:39 Ladislav Sikorčin
346:01SKI3:427 Jozef Slaninák (31 Miroslav Škovira)
351:30SKI3:510 Miloš Palovčík (37 Ján Zlocha, 33 Pavol Segľa)
359:13SKI3:621 Martin Drotár oslab/1

Rozhodcovia: Konc Juraj, Valach Miroslav, Gašparík Martin, Marušin Jaroslav (inštruktor), divákov: 1980

<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 15. 9. 2007, 01:27 | Prečítané: 1494x | Kategória: Novinky | Napísal: |