Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Brian Ihnačak: Jediný Kanaďan v extralige + anketa

01.12.2007 KEŽMAROK - Kanaďan na slovenskom ľade! To tu už dlho nebolo, aby kolíska ľadového hokeja mala svojho zástupcu v Slovnaft Extralige, dokonca v tíme nováčika! Už sedem týždňov pôsobí v Kežmarku rodák z Ontaria Brian Ihnačák (22).

>>Góly zo zápasu Kežmarok-Nitra VIDEO>>

V posledných štyroch sezónach hrával vo vysokoškolskej lige NCAA za Brownovu univerzitu a pred tromi rokmi ho v 9. kole draftoval Pittsburgh Penguins.

Brian je synom slávneho otca Petra, bývalého česko-slovenského reprezentanta. Ten okrem rodného Popradu hrával aj v majstrovskej Dukle Jihlava, pražskej Sparte a po emigrácii v roku 1982 pôsobil v slávnom tíme NHL Toronto Maple Leafs (8 sezón, 417 zápasov a 102 gólov). „Možno som zdedil talent po otcovi, ale nechcem ho prešustrovať! Túžim sa presadiť v hokejovom svete, preto si každé ráno uvedomujem, že ma čaká kopa tvrdej práce,“ uviedol Brian.

Mladý Kanaďan pôsobí sympatickým dojmom a ukrýva v sebe neobyčajnú charizmu. „Doteraz som ešte nepričuchol, ako to celkom funguje na Slovensku. Malo by to však byť asi ako všade inde vo svete a v každej oblasti života, že bez tvrdej a poctivej práce sa v dnešnej konkurencii nepresadíte,“ je presvedčený potomok hokejovej legendy, ktorý v lete ukončil štúdium na Brownovej univerzite v Bostone: „Vyštudoval som všeobecnú školu, no zameral som sa predovšetkým na ekonómiu a históriu. Štúdium som považoval za životnú prioritu. Neviem, čo budem robiť, keď raz skončím s hokejom, ale chcel by som mať nejaký vlastný biznis.“

Kraj pod Tatrami, kde našiel svoj prechodný domov, ho veľmi očaril. „Páčia sa mi Kežmarok, Vysoké Tatry a tiež Poprad, v ktorom sa narodil môj otec i strýko Miro. Prišiel som, aby som hral hokej a zdokonaľoval sa v ňom. Škoda, že nemám čas nazvyš, aby som sa vybral aj na túru,“ smúti Brian, ktorý sa v Extralige ešte iba adaptuje. „Je to kvalitná súťaž, ktorá je priam stvorená na moje napredovanie. Teší ma, že v Kežmarku hrajú skúsení hráči, od ktorých sa môžem veľa priučiť. Najviac sa mi páči Rišo Šechný, ktorý má skvelý prehľad v hre, hrá s neskutočnou sebadôverou a je ozajstným lídrom tímu,“ pochvaľuje si Ihnačák.

 

Zdroj: Nový Čas
 
 
Budeme hrať baráž?
Áno
zacatekstredkonec 232 (64%)
Nie
zacatekstredkonec 133 (36%)
Počet hlasujúcich: 365


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 1. 12. 2007, 10:28 | Prečítané: 1445x | Kategória: Novinky | Napísal: |
Komentáre: 0

Zatiaľ žiaden príspevok, napíš a budeš prvý/á :D

Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.236s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené