Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Hráč zápasu: Miroslav Škovira (2+2)

Najlepší hráč Kežmarku v zápase s Banskou Bystricou.

Po piatkovej katastrofe v Steel Aréne chceli naši hokejisti všetko napraviť na ľade nováčika z Banskej Bystrice, síce nováčik, ale v mužstve má viacero skúsených hráčov z extraligy, čo stavalo domácich do pozície favorita zápasu. Prvá formácia v zložení Škovira,Bartečko,Svitana sa v Košiciach nepresadila, no vo včerajšom zápase sa postarala o prvé 3 body v tejto sezóne.

Aj keď najviac sa očakáva od legionára Ľuboša Bartečka, včera sa najviac pričinil o kežmarský úspech jeho kolega z útoku Miroslav Škovira. Už čoskoro 35-ročný krídelník včera ukázal, že ešte vždy má čo ukázať a vie rozhodúť zápasy tak, ako si ho pametáme ešte keď hrával za Košice či Poprad. Škovira bol na ľade pri 4 góloch z 5, ktoré včera Kežmarok dal, pripísal si 4 kanadské body za dve asisetncie a 2-krát sám skóroval, čím sa stal po 1.kole najprodkutínejším hráčom :) ...spolu s Hvilom a Hunom.

Tréner Klinga ho posielal okrem presilových hier na ľad aj často na oslabovky a Škovira ukázal , že táto pozíca mu z útočného hľadiska vyhovuje. Pri presilovke domácich v 1.tretine najprv sám vystrelil, brankár Petrík jeho strelu neudržal a Drotár puk pohotovo doklepol za jeho chrbát.

Ďalší moment prišiel v polovici zápasu pri hre 5 na 5, keď  prekvapil Petríka z ťažkého uhla po samostatnej akcii, no a svoj skvelý výkon korunoval 2 minúty pred koncom opäť pri vlastnom oslabení, keď po úniku parádne premenil nájazd na Petríka a rozhodol o víťazstve Kežmarku 4:5.

Hneď po Škovirovi si pochvalu zaslúži určite brankár Krisztián Budai, ktorý je po 1.kole spolu s popradčanom Melicherčíkom na 100% úspešnosti zákrokov.

shifty


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 9. 9. 2008, 10:48 | Prečítané: 1290x | Kategória: Novinky | Napísal: |
Komentáre: 0

Zatiaľ žiaden príspevok, napíš a budeš prvý/á :D

Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.224s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené