Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

MŠK Kežmarok - HBK Kometa Vrútky 1:3

Vrútky v SHL vybojovali pod Tatrami cenné víťazstvo

V 9.kole Slovenskej hokejbalovej lige seniorov v súboji top tímov tabuľky hostil Kežmarok Vrútky:

(0:0,1:3,0:0)

Prvá tretina patrila jednoznačne domácim. Vážnejšiu šancu si však vytvorili až v 5. minúte, Jakubčo v skrumáži a z tesnej blízkosti neprekonal brankára hostí. Pohrozili aj hostia z Vrútok, peknú akciu ukázali divákom Kerdík a Lisoň, druhý menovaný však neskóroval. Aktívni Kežmarčania ohrozovali bránku hostí aj naďalej. V 9. minúte sa o to pokúsil Jasovský, v 12. minúte spolu s ním aj Šupala a v 14. minúte Jakubčo, skóre sa nemenilo ani po jednej strele.

Po prestávke dali o sebe vedieť aj hostia. Dallo z diaľky vypálil, Glevaňáka v domácej bránke neprekonal. V 3. minúte hrali domáci v oslabení o jedného hráča, Šupala zabojoval za bránkou Vrútok a lišiacky otvoril skóre. Domácu radosť pokazil strelou od modrej už o minútu Lihaň a začínalo sa odznova. Gól povzbudil domácich a čoraz častejšie ohrozovali bránku domácich. Druhý gól strelili v 23. minúte, z uhla zvýšil skóre na 2:1 pre hostí Faber. Chlieb sa lámal v druhej polovici druhej tretiny. Prísne a problematické vylúčenia domácich hráčov posadili na koňa hostí, ktorí síce nevyužili viac než 5-minútová presilovku 5 na 4, ale v závere tretiny počas ďalšej presilovky vystrelil Luptak a poistil ich vedenie.

Tretia tretina sa niesla v duchu bojovnosti domácich a agresivity na oboch stranách. Vrútočania pohrozili už v 1. minúte záverečnej časti hry, Glevaňák len tak tak zachránil svoje mužstvo. Na druhej strane chcel zdramatizovať zápas Jakubčo, ani počas presilovej hry sa mu to nepodarilo. Peknú akciu začal v 37. minúte Milan Jankura, našiel voľného Svitanu, ale jeho strela ani strela Karola Jankuru si cestu za chrbát brankára Vrútok nenašla. Sporný moment nastal aj v závere stretnutia, v 12. minúte si našla cestu do brány strela domácich, rozhodcovia však na veľké protesty nielen hráčov gól neuznali pre úmyselné kopnutie. Hostia záver zápasu už ustrážili a odnášajú si spod Tatier cenné víťazstvo.

Góly a asistencie: 1:0 Šupala, 1:1 Lihaň (Ruttkay), 1:2 Faber S., 1:3 Lupták (Lihaň)

Vylúčení: 5:5, navyše Jankura a Šupala (obaja Kežmarok) 5+DKZ

Presilovky: 0/1

Oslabenia: 1/0

MŠK Kežmarok: Glevaňák - Harabin P., Šlachtič, Majer, Šúpala, Richtarčík, Sklenár - Svitana, Jankura K., Jankura T., Zwick, Jasovský, Jakubčo, Bachleda, Godla, Šlosár, Garstka, Jankura, Oravec.

HBK Kometa Vrútky: Jesenský - Faber S.,Ruttkay, Kerdík, Vidlár, Dallo, Vojtas, Ličko, Virág, Daubner, Mažari, Fillo M., Puček, Kužel, Lupták, Malik, Lihaň

<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 8. 11. 2009, 20:55 | Prečítané: 1130x | Kategória: Hokejbal | Napísal: shifty |