Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Na extraligu sa chystá aj kežmarský štadión

V Kežmarku sa už všetci tešia na začiatok prvej hokejovej extraligovej sezóny v histórii klubu. Ešte pred úvodným buly však okrem vhodného doplnenia kádra a optimálnej prípravy bolo treba urobiť viacero zmien a vynovení na trinásť rokov starom miestnom zimnom štadióne.

?Začali sme hneď po skončení uplynulej sezóny s pravidelnou kontrolou dvoch kompresorov. Zistili sme, že oba musia byť rekonštruované a popri tom sme na chladiacej veži museli vymeniť chladiarenský rotor, ktorý ochladzuje vodu,? povedal na úvod Vladimír Janček, riaditeľ Správy telovýchovných zariadení (STZ) mesta Kežmarok, ktoré štadión spravuje. Okrem technických opráv v strojovni STZ pristúpilo aj na celkovú očistu hokejového stánku. Šatne boli deratizované, zbavené plesní a vymaľované, v niektorých vymenili i hygienické zariadenia. Nanovo vymaľované boli i chodby v útrobách štadióna a v prevádzkovej budove. ?Práve keď sme sa chystali na inštalovanie kamerového systému, ktorý je pre extraligu nutnosťou, tak nám jeden vodič autom narazil do dvoch brán štadióna, ktoré úplne zničil. To nás prakticky zastavilo na tri týždne. Museli sme rýchlo konať vzhľadom na to, že nové brány museli byť nainštalované kvôli ľadu,? posťažoval si Janček.
Správca štadióna sa, podobne ako zástupcovia klubu, definitívne dozvedel o tom, že Kežmarok bude hrať najvyššiu súťaž až začiatkom júna, takže na základné úpravy do začiatku prípravy mužstva na ľade mal iba mesiac a pol času. ?Akonáhle boli nové brány osadené, začali sme s prípravou hracej plochy, úpravou a natieraním mantinelov a čiastočnou výmenou plexiskiel. Zároveň pôvodná rolba prešla generálnou opravou, ďalšiu ? novú čakáme začiatkom septembra. Potom sme sa pustili do budovania novej plošiny pre kamery televíznych spoločností a priestorov pre kamerový systém, redaktorov Slovenského rozhlasu a tlačových agentúr, prípadne pre komentátorov Slovenskej televízie. Sme pred úplnou rekonštrukciou štadióna, ktorá sa má začať po nastávajúcej sezóne, preto sa môžu tieto priestory zdať ako provizórne. Aj napriek tomu sa však snažíme, aby boli na štandardnej úrovni, resp. aj nad ňou,? zdôraznil riaditeľ. Všetky spomínané aktivity na zimnom štadióne pred začiatkom sezóny stáli STZ vyše päť miliónov korún. Tieto peniaze získal správca štadióna z vlastného rezervného fondu. Sedemstotisíc korún na nákup novej rolby prispelo mesto z vlastného rozpočtu. ?Musím zdôrazniť, že máme maximálnu podporu zo strany primátora mesta i poslancov mestského zastupiteľstva, čo ma nesmierne teší a aj touto cestou im ďakujem,? pripomenul V. Janček. Na otázku, či si bude môcť na prvý domáci extraligový zápas, ktorý Kežmarok odohrá v nedeľu 9. septembra proti reprezentačnej dvadsiatke, pokojne sadnúť na tribúnu a povedať si, že je všetko hotové, šéf STZ odpovedal: ?Bol by som veľmi rád, ak by to tak bolo, ale tu sa neustále objavujú vždy nové problémy, ktoré treba operatívne riešiť. Ak bude všetko na 100 % hotové, otvorím veľkú fľašu šampanského.? (bšl)

Zdroj: www.podtatranske-noviny.sk


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 15. 8. 2007, 13:05 | Prečítané: 1142x | Kategória: Novinky | Napísal: |
Komentáre: 0

Zatiaľ žiaden príspevok, napíš a budeš prvý/á :D

Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.275s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené