Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Štadióny v Kežmarku sú pod nánosmi bahna ...

Po ničivých piatkových záplavách

KEŽMAROK. Po ničivých piatkových záplavách sa okrem stoviek domov zmenili na nepoznanie aj hokejový a futbalový štadión v Kežmarku. Vodný živel, ktorý sa nimi prevalil, zanechal za sebou spúšť.

Futbalový štadión má namiesto trávnatej plochy obrovské nánosy blata a neexistuje tu už ani atletická dráha.

Našťastie, budova, interiér, šatne, sociálne zariadenia a jej administratívna časť, ktorá je položená vyššie ako samotná hracia plocha, ostali v poriadku, voda ich totiž nezasiahla. Zatopená bola iba tá časť, kde sa vychádza na štadión, do výšky asi druhého schodíka. Do plynovej kotolne sa voda tiež nedostala.

Oveľa horšie však dopadol práve rekonštruovaný zimný štadión, na ktorom vznikli obrovské škody. Predbežný, neoverený odhad, na oboch štadiónoch, hovorí o 1,16 až 1,32 milióna eur (35 až 40 miliónov slovenských korún).

„Pod vedením pána Becka sme vytvorili krízový štáb a okamžite po dohode s primátorom a funkcionármi mesta Kežmarok sa začali zachraňovacie a obnovovacie práce. Vedľa zimného štadióna, kde už boli vykopané trojmetrové základy a kde sa mala stavať nová budova, hasiči deň a noc vyťahovali vodu, rovnako aj z nového chladenia," povedal nám riaditeľ správy telovýchovných zariadení mesta Kežmarok Vladimír Janček.

"Na oboch futbalových hracích plochách je beznádejná situácia, pokým podklad aspoň trochu nespevnie. Na novom štadióne má bahno miestami výšku 1,2 metra, na starom, tréningovom až okolo dvoch metrov. Tam musíme počkať, aby sme nezničili podklad. Momentálne sa všetko čistí, elektrinu však ešte nikde zapojiť nemôžeme. Začať chceme sťahovať bahno z atletickej dráhy a postupne ľahšími strojmi budeme sťahovať veľké nánosy z trávnatej plochy, aby sa to presušilo a čo sa bude dať preč, budeme postupne odstraňovať. Na hlavnom štadióne bude nutné urobiť nový trávnatý povrch a takisto aj atletickú dráhu. Ešte šťastie, že sme nepostavili tartanovú dráhu, ktorú sme mali v pláne. Dočasne tam dáme aspoň škvaru, aby žiaci mohli trénovať a chodiť na atletiku,” dodal Janček.

Zničená strojovňa, sociálne zariadenia, šatne

Najväčšie škody napáchal vodný živel na zimnom štadióne. „Úplne zničená je strojovňa. Čakáme, ako to prežili chladiarenské kompresory, elektronika bola pod vodou, to bude treba vymeniť. Voda s bahnom nám vošla aj do kanála, kde je rúrkovanie. V najbližších dňoch príde firma, ktorá preverí, či celú betónovú plochu bude treba vymeniť, alebo či sú schopní ju obnoviť. Sociálne zariadenia, šatne, administratívne časti sú zničené a prakticky už neexistujú,” smutne bilancoval Janček.


Zdroj : www.korzar.sme.sk


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 8. 6. 2010, 09:45 | Prečítané: 1112x | Kategória: Novinky | Napísal: simbo |
Komentáre: 1
.:. simbo
Ak sa začne toho roku v Kežmarku liga,bude to veľky zázrak,no napriek veľkym problémom verím.že áno.
Odpoveď | 2010-06-08 09:48:56
Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.199s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené