Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Nad rekonštrukciou štadióna stále visia otázniky !!!

Kežmarský štadión mal dýchať luxusom ...

Kežmarský zimák niektorým teraz pripomína obrovskú preliezačku. Po plánovanej miliónovej megarekonštrukcii kvôli deaflympiáde pre nepočujúcich akoby spľasla bublina. Čulý pracovný ruch sa na stavbe zastavil, pretože sľubované peniaze od deaflympijského výboru doposiaľ nedorazili. Viacerí robotníci tvrdia, že za prácu nedostali ani cent. Deaflympijský výbor sľubuje, že všetky podlžnosti vyrovnajú a deaflympiáda bude. Nevedno však, či na rozostavaných štadiónoch v Kežmarku a Levoči.

KEŽMAROK. Kežmarský štadión mal dýchať luxusom a noblesou. Plánovanú rekonštrukciu za 19 miliónov eur mal financovať Medzinárodný deaflympijský výbor. Dnes, necelé štyri mesiace pred olympijskými hrami pre nepočujúcich, sa od 17. augusta na štadióne vôbec nepracuje. Chýba mu opláštenie, osvetlenie, elektroinštalácia či ozvučenie. Kameňom úrazu sú sľubované peniaze, ktoré podľa kežmarského primátora Igora Šajtlavu (nez.) od deaflympionikov na účet Prvej popradskej developerskej (PPD) doposiaľ nedorazili.

 

Doposiaľ minuli 3 milióny eur

Šajtlava tvrdí, že na štadióne preinvestovali zatiaľ 3 milóny eur. "Z mestského rozpočtu sme vyčlenili milión eur na nové chladiarenské zariadenie. Bolo to obrovské šťastie, že sme to spravili tesne pred povodňou, pretože by do ovzdušia uniklo 7,5-tisíc litrov čpavku. V opačnom prípade by sa stala obrovská ekologická katastrofa, kde by bolo aj množstvo mŕtvych," povedal Šajtlava. Podľa primátora im to deaflympijský výbor napriek sľubom doposiaľ nepreplatil. Šajtlava potvrdil, že ďalšie dva preinvestované milióny eur sú na pleciach PPD a Trnavskej stavebnej spoločnosti.


Šajtlava stále verí

Primátor hovorí, že je realista, no stále verí, že peniaze od deaflympionikov prídu a v rekonštrukcii sa bude pokračovať. "Ľady sa pohli. Budúci týždeň by mali byť peniaze na účte PPD. Štadión by tak stihli pripraviť, každým dňom sa však stráca," dodal primátor. Menej optimizmu majú niektorí ľudia z radnice či viacerí robotníci, ktorí za prácu od apríla nedostali ani cent. "Je to naivná predstava, že sa to stihne. Dlhujú nám niekoľko tisíc eur. Myslím, že peniaze zostali niekde na polceste a neverím, že ešte niečo uvidíme. Kežmarský štadión zostane ako pamiatka na tunel," razantne hovoril človek, ktorý chcel zostať nateraz v anonymite. Na nevyplácanie peňazí sme sa chceli opýtať aj konateľa PPD Petra Becka, ktorý mal dva dni svoj mobil buď nedostupný, alebo na telefonát nereagoval. Odpovedal iba jedinou esemeskou, o čom sa s ním chceme rozprávať. Objavili sa informácie, že Beck už údajne nestojí v čele PPD.


Deaflympijský výbor sľubuje, že všetko dá do poriadku

Slovenskému deaflympijskému výboru (SDV) šéfuje Jaromír Ruda. Polícia ho pred dvoma rokmi zadržala a obvinila zo sprenevery viac ako 48 miliónov korún, neskôr ho prepustili z väzby. Na naše otázky, prečo neposlali sľubované peniaze, kde chceli toľké milióny zohnať a čo budú robiť s robotníkmi, ktorí nedostali výplatu, reagoval ďalším z radu sľubov: "Ubezpečujeme, že všetky podlžnosti budú v blízkom čase vyrovnané." SDV potvrdil, že deaflympiáda na Slovensku určite bude. Povedal aj to, že sú presvedčení, že rekonštrukcie rozostavaných štadiónov v Kežmarku a Levoči budú ukončené. "Možno nie v celom rozsahu, ale tak, aby boli funkčné," doplnil. Nekonkretizoval, či olympijské hry budú v Kežmarku, Levoči, Poprade alebo aspoň jeho blízkom okolí.


Švirloch: "Naleteli pekným rečiam"

Pre prípad, že peniaze od deaflympionikov predsa len nedorazia, kežmarská radnica pripravila krízový variant. Na základnú dostavbu štadióna mesto potrebuje ešte 2 milóny eur. "Poisťovňa by nám mala preplatiť škody za povodeň v hodnote 1 200 000 eur. Zvyšných 800 000 eur budeme musieť nájsť v mestskom rozpočte," upresnil primátor.

Nezávislého kežmarského poslanca Borisa Švirlocha mrzí, že Kežmarok aj Levoča uverili pekným rečiam a megalomanským plánom bez toho, aby mali reálne peniaze. "Nerozvážne naleteli veľkým sľubom, ktoré zasa ostanú nenaplnené. Myslím, že to bude obrovský nápor na mestský rozpočet," uviedol Švirloch. "Boli by sme hlúpi, keby sme takúto investíciu odmietli. Absolútne to nie je naša vina, že je to v takomto štádiu. Zaujíma nás dostavba, s ktorou by sme chceli skončiť v auguste 2011," bránil sa Šajtlava.Zdroj : www.korzar.sme.sk


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 31. 10. 2010, 08:47 | Prečítané: 1212x | Kategória: Novinky | Napísal: simbo |
Komentáre: 0

Zatiaľ žiaden príspevok, napíš a budeš prvý/á :D

Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.235s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené