Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Kežmarský fanklub oslavuje

Kežmarok sa vôbec prvýkrát v histórii objavil medzi slovenskou hokejovou elitou. Ale neodmysliteľne k výbornému hokeju patrí aj výborná atmosféra na každom štadióne. A práve o ňu sa stará fanklub.

Hokej. Najpopulárnejší šport v našom meste pod Tatrami. Po nevídanej eufórii z víťazstva v I. lige a po náročných rokovaniach sa nakoniec stal sen skutočnosťou. Kežmarok sa vôbec prvýkrát v histórii objavil medzi slovenskou hokejovou elitou. Ale neodmysliteľne k výbornému hokeju patrí aj výborná atmosféra na každom štadióne. A práve o ňu sa stará fanklub.

Ten náš vznikol 17. 10. 2006, počas 12. kola I. ligy, na podnet troch mladých ľudí. Práve oni, Dávid Šimbera, Pavol Špitko a Lórant Paugsch, stáli pri zrode Fanclubu MHK Kežmarok. Po štyroch domácich zápasoch v komornej atmosfére to bol šok pre každého hokejového fanúšika, keď už v tesnej blízkosti štadióna počul burácať údery bubnov, hlasy a skandovanie tých najvernejších.

Začiatky boli ťažké. Zoskupenie dostatočného počtu členov, obstaranie si potrebného vybavenia, teda bubnov, transparentov, zástav nám trvalo niekoľko kôl. Usadili sme sa priamo v strede hlavnej tribúny, na jej najvyšších miestach. Hneď od úvodných kôl sme pociťovali podporu klubu, mesta či hráčov. Ale samozrejme, dostavili sa aj tí, ktorým sa naše povzbudzovanie nepáčilo. Počas niekoľkých kôl sme dokonca zažili nielen vyhrážky od domácich ?tiežfanúšikov?, ale aj fyzické útoky na našich členov. Po jednozápasovom štrajku sme ale pochopili, že nás potrebujú najmä tí, pre ktorých sme vynakladali všetko naše úsilie - naši hráči. Od tej doby sme vedeli, že aj s našou podporou sa dostavia tie očakávané výsledky.

Zápasy v I. lige mali svoju špecifickú atmosféru. Kežmarok, ako nováčik, sídlil spokojne na 2. mieste tabuľky a pred seba pustil len rivala zo Spišskej Novej Vsi. Práve zápasy s týmto súperom mali tú správnu hokejovú atmosféru.


Nielen počas play-off sme chceli podporiť Kežmarčanov aj mimo domáceho ľadu, výjazdy do Piešťan, pod Urpín do Banskej Bystrice či do susednej Spišskej Novej Vsi boli úspešné prihliadnuc na fakt, že v tom období sme fungovali ani nie pol roka.

Pred historickým štartom Kežmarku v Extralige sa naša čestná delegácia zúčastnila hokejbalového turnaja fanklubov v Martine, kde sme počas porady zástupcov extraligových fanklubov aj my predniesli svoje predstavy o našom pôsobení v početnej rodine fanúšikov hokeja na Slovensku. Srdečné privítanie nás milo prekvapilo a vedeli sme, že tieto vzťahy nám pomôžu najmä počas našej premiérovej sezóny. A s blížiacim sa dátumom prvého kola najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku stúpala nervozita, očakávania a aj zodpovednosť. Extraliga je predsa niečo ?extra?, kvalitatívne na odlišnej úrovni ako I. liga a tak sme sa museli tomuto faktu prispôsobiť aj my. Zmenili sme sektor, presťahovali sme sa za bránku, priamo do stredu tribúny, nakúpili ďalšie vybavenie, zlepšili to, čo sme už mali, prijali nových členov.

Konečne to prišlo. 7. septembra 2007 odohral Skipark MHK Kežmarok vôbec prvý zápas v Extralige v Trenčíne proti domácej Dukle. A ani tam sme nechýbali. Dvaja najvernejší sme vynaložili všetko úsilie na to, aby sme tento zápas videli. A v rovnakej zostave sme postupne navštívili aj Žilinu, či dokonca ďalekú Skalicu. Na zápas do metropoly východu, do Košíc, sme išli už jedenásti a prvý výjazd počas sezóny sme uskutočnili na Liptov, do Liptovského Mikuláša.

Počas prvého domáceho zápasu proti reprezentácii Slovenska do 20 rokov sme už boli v plnom počte. Transparenty pre hráčov, výborná atmosféra, návštevnosť a nakoniec aj výsledok bol pre začiatok tým pravým povzbudením do ďalších kôl. Postupné zdokonaľovanie nášho výkonu a celkovej atmosféry pokračovalo podtatranským derby s Popradom a vyvrcholilo v zápase s Trenčínom.

Naše úsilie, práca, voľný čas a financie, ktoré sme vložili do fanklubu a do jeho činnosti sa vyplatili. Nepovzbudzovali sme len my, ale aj celý štadión, diváci skandovane tlieskali spolu s nami a, čo bolo pre všetkých členov prekvapujúce a potešiteľné zároveň, podarilo sa niekoľkokrát vytvoriť pravú mexickú vlnu. A myslím, že naši hokejisti si to svojím výkonom nielen v tomto zápase ale aj počas všetkých zápasov plne zaslúžili.

Pri príležitosti nášho výročia, ročnej existencie Fanclubu MHK Kežmarok, musíme poďakovať tým, bez ktorých by sme nepracovali a nefungovali tak, ako doteraz. Ďakujeme predovšetkým primátorovi mesta Kežmarok, Ing. Igorovi Šajtlavovi, prezidentovi klubu Skipark MHK Kežmarok, Ing. Miroslavovi Hrobákovi, viceprezidentovi klubu, p. Petrovi Danielčákovi, riaditeľovi klubu p. Františkovi Dudovi, manažérovi a trénerovi dorastu p. Dušanovi Hudákovi, riaditeľovi STZ mesta Kežmarok, p. Vladimírovi Jančekovi, , Kežmarskej televízii, redaktorom novín Kežmarok, trénerom A-mužstva p. Miroslavovi Ihnačákovi a Jánovi Vodilovi, bývalým aj súčasným hráčom A-mužstva a najmä p. Ondrejovi Žembovi, generálnemu sponzorovi klubu, bez ktorého by hokej v Kežmarku nebol taký, aký je. Plný radosti, eufórie a hrdosti na naše mesto.


Lórant Paugsch
viceprezident Fanklubu MHK Kežmarok


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 14. 10. 2007, 12:57 | Prečítané: 1869x | Kategória: Fanklub | Napísal: |
Komentáre: 0

Zatiaľ žiaden príspevok, napíš a budeš prvý/á :D

Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.195s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené