Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Kežmarskí mladíci hokejbalovými majstrami SR

Kežmarok - Mladí kežmarskí hokejbalisti družstva CTM Worms CVČ Kežmarok sa na majstrovstvách Slovenska v kategórii do 14 rokov, ktoré sa uskutočnili 25. 5. - 27. 5. 2007 vo Vrútkach, stali majstrami republiky.

Svoje vynikajúce výkony podávali od začiatku turnaja. Presadzovali sa rýchlou, kombinačnou hrou. Zodpovedne pristupovali ku každému zápasu, s odhodlaním a bojovným nasadením ísť naplno za cennými víťazstvami, až k zisku pohárovej trofeje majstrov Slovenska. Počas troch hracích dní postupne zdolali favorizované CTM Vrútky 1:0, CTM Martin 2:0, Partizánske 5:0 a v závere remizovali s Pruským 1:1. O cenné góly v bráne súperov sa zaslúžili kapitán družstva Domino Glevaňák (3 góly) a po jednom pridali Rado Dejneka, Július Lojek, Andreas Štrauch, Paťo Kromka, Boris Drozd, Martin Vojsovič. V bráne kežmarských "zlatých" vynikajúco chytal Jozef Slávik, ktorý bol veľkou oporou družstva a v závere majstrovstiev bol vyhodnotený ako najlepší brankár turnaja. Vedúcim družstva bol Milan Mekel, ktorý na výbornú zastúpil v chorobe trénera Ladislava Kalasza. Jeho asistentmi bol Braňo Kromka, Oskar Šlachtič a Jozef Glevaňák. V ďalšom poradí sa na druhom mieste umiestnili hráči Kométy Vrútky, tretí bol CTM Martin, štvrté ŠK 98 Pruské a na piatom mieste skončilo Partizánske.

Vo Vrútkach súčasne prebiehali i majstrovstvá Slovenska v hokejbale v kategórii do 16 rokov, kde titul majstrov Slovenska U16 získali bratislavskí hokejbalisti z CTM Bratislava, Kežmarčania do 16 rokov po tesných prehrách a jednej remíze skončili na deviatom mieste (s CTM Bratislava 1:2, CTM Martin 2:3, CTM Zvolen 2:2, MHBK Liptovský Mikuláš 2:3).

Ďalšie umiestnenia v poradí: 2. Kométa Vrútky, 3. Topoľčany, 4. Trenčín, 5. CTM Martin, 6. CTM Zvolen, 7. Liptovský Mikuláš, 8. Trebišov.

Zostava kežmarských majstrov Slovenska U14: Jozef Slávik (B), Boris Drozd (U), Erik Kopkáš (U), Matúš Bizub (U), Dominik Glevaňák "C" (O), Radovan Dejneka (O), Paťo Kromka (U), Július Lojek (U), Martin Vojsovič (U), Marek Pitka (O), Andreas Štrauch (O), Marek Olekšák "A" (U), Vladimír Hovanec (U), Jozef Martančík (U).

Zdroj : denník Korzár


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 31. 5. 2007, 15:07 | Prečítané: 2207x | Kategória: Novinky | Napísal: |
Komentáre: 0

Zatiaľ žiaden príspevok, napíš a budeš prvý/á :D

Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.396s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené