Stránky fanúšikov kežmarského hokeja | Hokejkk.6f.sk

Stavby zatiaľ financujú mestá a súkromníci !!!

Kežmarok,Vysoké Tatry ...

Primátor Kežmarku Igor Šajtlava stále odmieta vysvetliť, z akých peňazí sa financuje už prebiehajúca stavba mestského zimného štadióna za 19 miliónov eur určeného pre nedávno zrušenú zimnú deaflympiádu. Podľa developera sa doterajšie práce, ktoré mal neskôr preplatiť medzinárodný deaflympijský výbor, financujú z rozpočtov miest a zo súkromných investícií.

KEŽMAROK/VYSOKÉ TATRY. Otázky sa vynorili po náhlom oznámení Medzinárodného deaflympijského výboru, že Slovensku pre nesplnenie podmienky finančnej zábezpeky odoberá právo usporiadať 17. zimné deaflympijské hry pre nepočujúcich športovcov. Tie sa mali konať vo februári budúceho roku.

Prekračuje rozpočet mesta

Práve medzinárodný výbor mal podľa plánu preplatiť výstavbu športovísk v usporiadateľských mestách pod Tatrami. Kežmarok a Levoča však začali stavať vopred, ešte predtým, než by im medzinárodný výbor poslal na účty peniaze. Okamžite sa vynorila otázka, čo bude s rozostavanými stavbami a z akých peňazí sa financovali doteraz. Napríklad 19-miliónová investícia do kežmarského štadióna o dva milióny eur prekračuje výšku ročného rozpočtu mesta.

Primátor: "Nebudem komunikovať"

Primátor Kežmarku Igor Šajtlava (nez.) nám včera znova odmietol vysvetliť, z akých peňazí sa doteraz financovali stavebné práce na štadióne, ktoré sa začali približne pred 10 týždňami a či mestu zrušením konania hier nehrozia finančné straty. "Nebudem s vami komunikovať, už mi, prosím, nevolajte," povedal včera Šajtlava. Nevysvetlil ani to, prečo ako primátor niektorým médiám informácie poskytuje a iným nie.

Nejasnosti

Pre televíziu TA3 primátor Šajtlava vyhlásil: "Mesto o finančné prostriedky nepríde, bude trošku problém, čo s rozostavanou budovou, ale sme schopní túto situáciu zvládnuť."

Podľa tejto odpovede mesto zmluvne pravdepodobne nezaviazalo developera, aby v prípade zastavenia prác dal stavbu do pôvodného stavu. To podľa odborníkov môže byť finančne náročné.

Stavby pokračujú

Otázku, z akých peňazí sa doteraz financujú stavebné práce na štadiónoch v Kežmarku a Levoči, sme položili aj konateľovi Prvej popradskej developerskej (PPD) Petrovi Beckovi. Jeho spoločnosť stavby realizuje. P. Beck v písomnej odpovedi uviedol, že z rozpočtov miest a súkromných investícií. Na otázku, čo pre stavby znamená zrušenie konania hier na Slovensku a či stavby budú zastavené, Beck odpovedal: "Do dnešného dňa sme nedostali žiadne oficiálne stanovisko o zrušení hier, stavby pokračujú podľa časového harmonogramu."

Na záver sa konateľ PPD Peter Beck ohradil proti slovám vo včerajšom článku o zrušení hier, že v pondelok skladal a vypínal mobilný telefón. Povedal, že bol v zahraničí a v tom čase práve cestoval lietadlom.

Veria, že hry budú

Na otázku, či Prvá popradská developerská by rozostavané stavby vedela dať do pôvodného stavu a na koho náklady, P. Beck odpovedal: "Touto otázkou sa nezaoberáme, pretože nesúvisí s daným stavom."

Peter Beck je podľa svojich slov na sto percent presvedčený, že deaflympiáda sa nakoniec v Tatrách uskutoční. Hovorí, že v spolupráci s primátormi miest na tom pracujú. V konanie hier verí aj primátor Vysokých Tatier Ján Mokoš (nez.). Ten v pondelok listom požiadal prezidenta Medzinárodného deaflympijského výboru Craiga Crowleyho, aby organizátorom poskytol ďalšie dva týždne na splnenie podmienky, pre ktorú im na začiatku mája odobral usporiadateľské práva. Ide o podmienku zloženia finančnej zábezpeky 2 miliónov eur.


<Staršie | tento článok | Novšie>

Napísané: 12. 5. 2010, 12:01 | Prečítané: 1241x | Kategória: Novinky | Napísal: simbo |
Komentáre: 2
.:. zero_KK
Nech nedostavajú zimák a určite viem,koho vo voľbách na primátora mesta voliť nebudem.
Odpoveď | 2010-05-12 12:25:50
.:. mima
Všetko je to zatiaľ šité horucou niťou,treba tomu nechať čas.Pokiaľ sa stavá a rekonštrukcia ide ďalej,netreba robiť unáhlene závery.
Odpoveď | 2010-05-12 12:47:03
Pridaj komentár
Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia!

Spracované za: 0.208s
Sekcia pre redaktorov: Control Panel
(C) oksim & shifty 2007 - 2023
Všetky práva vyhradené